Honda Odyssey 4th Gen (RB) — (base)
People Mover · 7 seats
Sections
| Specification | Value |
|---|---|
| Engine | 2.4L K24A 4-cyl DOHC i-VTEC |
| Capacity | 2.4L |
| Max Power | 118kW @ 5,500rpm |
| Max Torque | 218Nm @ 4,500rpm |
| Fuel type | Unleaded Petrol |
| Transmission | 5-speed Sequential Auto |
| Drive type | Front-wheel Drive |
Specifications sourced from Honda Australia official brochure. Fuel consumption figures are based on ADR81/02 combined test results unless otherwise noted. Actual results may vary depending on driving conditions and vehicle condition.